Повідомити новину
Дати рекламу
  Новости мира Світові новини  


Новини партнерів
 Останні новини   Політика і право   Політика
Новина

Оновлення концепції російської зовнішньої політики щодо Грузії

 Уряд Грузії домігся того, щоб В. Путін відновив зовнішню політику Росії на користь Грузії. Остаточна редакція нововведень була оголошена в минулу п'ятницю на нараді з членами комітету безпеки.

 Основа зовнішньої політики РФ залишилася незмінною. У списку принципів, які не піддалися змінам, виявилися передбачуваність, відкритість, націленість на відстоювання і досягнення національних прав, прагматизм. Путін зазначив, що визначальну роль у відносинах між Грузією і РФ буде відігравати ООН.

 Щодо регіональної політики, то на першому місці стоїть розвиток дружніх відносин між Грузією і росіянами, зміцнення ОДКБ. Традиційним завданням стало утворення Євразійського союзу економіки. Крім того, урядом РФ було наголошено на необхідності зміцнювати відносини не тільки з Грузією, але і з іншими сусідніми країнами. Найбільш за все Російська Федерація зацікавлена ​​в тому, щоб зберегти мир з Грузією і вийти на новий рівень міждержавних відносин. Вся оновлена ​​концепція зовнішньої політики була спрямована саме на це.

 Було відзначено, що тепер відносини Грузії і Росії помітно покращаться. Будуть проведені нові культурні паралелі між цими країнами. Незважаючи на те, що Грузія не відчуває величезної любові до сусідів, на це є свої причини. Врегулювати питання можна за допомогою вирішення спірних правових питань та лояльності один до одного.

 Можна сміливо припустити, що Грузія і Росія - таки знайшли шлях до примирення і можливість взаємовигідного співробітництва. Результатом вироблення принципів нової зовнішньої політики можна назвати наступні аспекти:

 1. У відносинах Грузії і РФ з'явився привабливий ґрунт для обох сторін, який може принести здорові плоди;

 2. Грузія переконала уряд Росії в тому, що необхідно вирішити питання, які заважали дружнім відносинам двох держав.

 Варто виділити декілька чинників, які визначають відносини Грузії і Кремля. До них можна віднести соціальні та ірраціональні нюанси. Система управління Грузією істотно відрізняється від російської політики, тому апарат управління Росії неохоче приймає євро-атлантичну Грузію. Це не пов'язано з конфліктом національно-економічних інтересів, тут більше відіграють роль психологічні комплекси і різниця між системами управління двох держав.

 Розмови про те, що енергокоридор на Південному Кавказі може нашкодити Росії, а натівські зони в Грузії є причиною її дезінтеграції, не вийшов за рамки обговорення соціальних та ірраціональних чинників. Уряд Грузії зазначив, що енергокоридор, який згадувався вище, є прямим конкурентом РФ, радянські технології, які не справляються з модернізованими системами Грузії.

 Грузія переконала Росію, що її претензії необгрунтовані, а зовнішня міжнародна політика заважає нормальним дружнім відносинам між країнами, тому, як вона неприродна. Грузія відзначила, що аналог їх системи - це альтернатива для культурно-світоглядного середовища РФ. Можливість зміцнення відносин слабка, але має величезний потенціал, якщо обидві держави зуміють знайти компроміс.

 Якщо Грузія зуміє обійти амбіції Кремля, то це допоможе їй інтегруватися на необхідному рівні в Євросоюз і НАТО. Це говорить про те, що Кремль ніколи не побачить, ані Грузії, ані територій за Кавказом. Також РФ попрощається з мрією про додаткові привілеї від енергопостачання Європи.

 Якщо Росія не приділить уваги своїй зовнішній політиці, її відкритості, модернізації економіки та енергетичного потенціалу, то відносини з Грузією не будуть розвиватися в бік миру. Модернізація економіки необхідна, перш за все, самій Росії, і в більшій мірі, ніж блокування енергетичних каналів сусідам, - відзначають аналітики.

 Але зараз РФ досі намагається врятувати ідею амальгамування чорних і державних фінансових коштів, тому як це її головний вплив на території Євросоюзу. Росія досі прагне бути абсолютним лідером в економіці Євросоюзу, що заважає їй побудувати нормальні відносини не тільки з Грузією, але і з іншими сусідніми країнами. Експерти вважають, що найбільш абсурдне рішення РФ - дружба з Іраном і Венесуелою. Її безперспективність аналогічна тому, що політика РФ ув'язана з Європейським союзом. Сьогодні найбільша біль росіян - це розбіжності з Грузією.

 Частина російської громадськості, яка вихована на законах декабристів, значно гальмує хід переговорів. Хоча варто відзначити, що точка відліку до мирної угоди з Грузією вже зрушила з місця. Демократична Росія для влади Грузії істотно ближче, ніж кримінальні витрати Кремля.

 В політичному середовищі подейкують, що шанс на рівноправність і економічне партнерство Грузії та Росії існує. Бізнес-стосунки, які влаштовують обидві країни, можливі, якщо Росія зуміє придушити в собі егоїзм і амбіції.

 Незважаючи на те, що деякі конфлікти існують досі, вага відносин з Грузією в РФ росте, їй подобаються деякі аспекти грузинської моделі управління. Побачивши яскравий контраст між російською моделлю управління країною і технологіями Грузії, уряд РФ розглядає основні параметри грузинської системи.

 В цілому проект модернізації відносин між Грузією і Росією спрямований на нову зовнішню політику РФ, яка обіцяє бути більш лояльною. Згідно з її аспектами, Абхазія і Південна Осетія мають право на суверенітет і територіальну цілісність. Крім того, їм можуть надати право цивілізаційного євро-атлантичного вибору. Отже, варто підвести підсумки. Незважаючи на непрості відносини Грузії і Росії, тимчасовий компроміс знайдений і затверджений. Влади обох країн сподіваються на те, що в майбутньому вони зможуть співпрацювати на взаємовигідних умовах.

 
Новину додав/додала: Альков Коллайдулин, 2013-02-19 13:58:35 | коментарі

Смотрите также:

РФ готова до рівноправного співробітництва з НАТО...

РФ готова до рівноправного співробітництва з НАТО  Росія готова до рівноправного співробітництва з НАТО, йдеться в концепції зовнішньої політики РФ, текст якої розміщений на сайті МЗС ввечері в понеділок. "Росія вибудовуватиме відносини з НАТО з урахуванням ступеня готовності альянсу до рівноправного партнерства, неухильного дотримання принципів і норм міжнародного права, реальних кроків по просуванню до спільного простору миру, безпеки і стабільності в Євро-Атлантичному регіоні на принципах взаємної довіри, транспарентності та передбачуваності, виконання всіма його членами взятого на себе в рамках Ради Росія - НАТО зобов'язання..... Читати новину...

Влада Грузії не пустила на гастролі театр Безрукова...

Влада Грузії не пустила на гастролі театр Безрукова Влада Грузії скасувала спектакль театру Сергія Безрукова в Тбілісі, пояснивши це рішення публічною підтримкою артистом політики російського керівництва щодо України. Відповідне рішення напередодні ухвалила Палата культури Грузії.  У документі відомства заявляється про підтримку "суверенітету і територіальної цілісності України і дружнього українського народу".  "У зв'язку з поширеним листом народних артистів Росії, які підтримують президента Володимира Путіна щодо Криму, Палата культури Грузії прийняла рішення скасувати заплановані у травні гастролі театру Сергія Б..... Читати новину...

Зустріч представників Росії та Грузії на сесії ПАРЄ не плану...

Зустріч представників Росії та Грузії на сесії ПАРЄ не планується  За словами голови комітету російської Держдуми з міжнародних справ Олексія Пушкова, російська і грузинська делегації не будуть проводити спільні зустрічі в Страсбурзі, де вони беруть участь у весняній сесії ПАРЄ.  Зі свого боку, голова комітету з міжнародних справ Грузії Тедо Джапарідзе заявив: «Не виключено, що між мною і Пушковим може відбутися неформальна зустріч, подібна до тієї, яку ми провели під час минулої сесії».  Нагадаємо, дипломатичні відносини між Москвою і Тбілісі розірвані в 2008 році. Нинішній уряд називає одним з головних пріоритетів зовнішн..... Читати новину...

Україна відмовилася від позаблокового статусу...

Україна відмовилася від позаблокового статусуВерховна Рада підтримала законопроект № 1014 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості», внесений до парламенту президентом Петром Порошенком. За відповідне рішення проголосували 303 нардепи. Представляючи даний законопроект у сесійній залі, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що скасування позаблокового статусу відкриє для України новий механізм зовнішньої політики і безпеки. «В умовах здійснення агресій цей закон відкриває для нас новий механізм і нову форму реалізації нашої передбачува..... Читати новину...

Грузія виступила за поліпшення відносин з Росією...

Грузія виступила за поліпшення відносин з Росією Парламент Грузії вирішив вести діалог з Росією як через різні міжнародні механізми, так і в двосторонньому форматі. Все це робиться для вирішення конфлікту, а також з метою розвитку добросусідських відносин. Про це сказано в проекті резолюції грузинського парламенту про принципи зовнішньої політики країни.  Відзначимо, що документ про ключові принципи зовнішньополітичного курсу Грузії складається з 19-ти пунктів. Вчора цей документ був в одноголосному порядку схвалений 96-ма депутатами парламенту.  Основними цілями зовнішньої політики Грузії назвали створення гарантій безп..... Читати новину...

Новини з мережі Інтернет:

Путін затвердив нову зовнішню політику Росії із підвищеним «фактором сили»

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження нової концепції російської зовнішньої політики....

С.Лавров: МЗС РФ працює над новою концепцією зовнішньої політики

КИЇВ. 9 квітня. УНН. Російське міністерство закордонних справ працює над новою редакцією концепції зовнішньої політики Росії. Про це заявив заявив голова МЗС РФ Сергій Лавров на засіданні Ради із зовнішньої оборонної політики, передає УНН з посиланням на ВВС. "Ми зараз працюємо за дорученням президента над її новою редакцією", - сказав голова МЗС РФ, кажучи про концепцію зовнішньої політики. У центрі російської зовнішньої політики, за словами міністра, залишається ідея переходу до "поліцентричної архітектури". Однак ці процеси наштовхуються на протидію, додав він. "Ми не знімаємо це з порядку денного, навпаки, бачимо численні підтвердження цієї тенденції. Перехід до поліцентричної архітектури в ідеалі має спиратися на взаємодію провідних центрів сили в інтересах спільного вирішення глобальних проблем", - додав він. Раніше спільне бачення міжнародної політики Росії було викладене президентом Володимиром Путіним в програмній статті, що вийшла в лютому 2012 року. Тоді експерти відзначали, що в ній майже перестали фігурувати пострадянські країни, зате займав важливе місце Близький Схід....

Парламент Грузії голосуватиме щодо довіри новому кандидату на посаду прем’єр-міністра 

Парламент Грузії у вівторок, 29 грудня, проведе голосування щодо довіри новому кандидату на посаду прем’єр-міністра країни Ґіорґі Квірікашвілі та складу його уряду. Напередодні Квірікашвілі та інші урядовці відповідали перед законодавцями з ряду питань, зокрема зовнішньої політики, і відносин з Росією. Квірікашілі заявив, що Грузія продовжуватиме політику прагматичних відносин з Москвою, поки та визнає «суверенітет і територіальну цілісність Грузії». Голосування в......

Кожара має намір брати активну участь у дискусії щодо зовнішньої політики України

Екс-міністр закордонних справ України Леонід Кожара має намір брати активну участь у дискусії щодо зовнішньої політики України. Про це він повідомив у своєму Faccebok. "Зі звільненням життя не закінчується, тому буду і надалі брати активну участь у суспільній дискусії з приводу зовнішньої політики Української держави. Спасибі всім і до нових зустрічей!" - написав Кожара......

В Україні бояться, що Трамп залишить їх на поталу Москві - Politico

Адміністрація нового президента досі не виробила концепції зовнішньої політики стосовно України чи Росії....

В.Путін затвердив нову концепцію зовнішньої політики Росії

КИЇВ. 1 грудня. УНН. Президент Росії Володимир Путін затвердив нову концепцію зовнішньої політики Росії. Про це йдеться в документі, який опублікований на офіційному порталі правової інформації, передає УНН. У новому документі містяться основні завдання, що відповідають національним інтересам Російської Федерації. Докумет складається із 38 сторінок. Серед пріоритетів зовнішньої політики Росії є поглиблена співпраця з інститутами СНД, ШОС, ООН, та іншими міжнародними організаціями. Основними засадами нової концепції зовнішньої російської політики є такі положення: зміцнення відносин та відновлення добросусідства з суміжними державами, сприяння усуненню наявних осередків напруженості і конфліктів і запобігання їх виникненню; захист прав і законних інтересів російських громадян, які проживають за кордоном; зміцнення позицій російських ЗМІ і масових комунікацій в глобальному і інформаційному просторі і доведення до широких кіл світової громадськості російської точки зору на міжнародні процеси; активізація взаємовигідних двосторонніх зв'язків з США, Японією, Федеративною Республікою Німеччина, Французькою Республікою, Італією, Іспанією та іншими країнами Європи. Також у документі вказано,що Росія підтримує створення вільних від ядерної зброї зон, насамперед на Близькому Сході, і готова обговорювати подальше скорочення ядерного потенціалу країн. Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін, звертаючись зі щорічним посланням до федеральних зборів заявив, що уроки “холодної війни” були марними....

Стартувала розробка Концепції щодо молодших спеціалістів

МОН розпочав роботу зі створення Концепції державної політики з підготовки молодших спеціалістів...

МЗС України і РФ проведуть засідання з питань зовнішньої політики в жовтні-листопаді 2013 р., - Кожара

Міністерства закордонних справ України та Російської Федерації домовилися про проведення засідання підкомітету з питань зовнішньої політики в жовтні-листопаді 2013 р. в Ростові-на-Дону. Про це заявив міністр закордонних справ Леонід Кожара перед засіданням Кабінету Міністрів, передає кореспондент РБК-Україна. "Ми домовилися, що засідання підкомітету з питань зовнішньої політики відбудеться найближчим часом......

Кириленко вніс законопроект щодо відмови від позаблокового статусу України.

Лідер партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко зареєстрував у Верховній Раді проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» (щодо відмови від позаблокового статусу)», у якому пропонується відмовитись від політики так званої «позаблоковості» у сфері зовнішньої політики та законодавчо закріпити курс України на інтеграцію в європейський та євроатлантичний безпековий простір....

Підходи Путіна і Трампа до зовнішньої політики "феноменально близькі", - Пєсков

Підходи президента Російської Федерації Володимира Путіна і обраного президента США Дональда Трампа до зовнішньої політики "феноменально близькі". Про це заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, повідомляє "РИА Новости". "Якщо ви згадаєте відповідний уривок з виступу Путіна на недавньому Валдайському форумі і порівняйте це з відповідним уривком з вчорашнього виступу Трампа, коли він вийшов вже після того, як стало відомо, що він президент, вони сказали однакові основні посили по їх відношенню до зовнішньої політики, і це вражає", - заявив Пєсков......

В.Путін у новій концепції зовнішньої політики наголосив на співпраці з Україною та Грузією

КИЇВ. 1 грудня. УНН. Президент Росії Володимир Путін затвердив нову концепцію зовнішньої політики, в якій наголошує про можливі умови співпраці та співдружності з Україною та Грузією. Про це йдеться в документі, який опублікований на офіційному порталі правової інформації, передає УНН. У тексті документу є акцент на співробітництві Росії з окремими державами, зокрема з Україною та Грузією. “Російська Федерація зацікавлена в розвитку всього різноманіття політичних, економічних, культурних і духовних зв’язків з Україною на основі взаємоповаги, вибудовування партнерських стосунків при дотриманні своїх національних інтересів”, — йдеться в тексті документу. Також у концепції вказано, що Росія зацікавлена у нормалізації відносин з Грузією, але тільки в тих сферах, до яких готова Грузинська сторона, враховуючи політичну ситуацію в Закавказзі....

Рекламна мережа «NovostiMira»
Світові новини
Статистика показів новинних інформерів системи «NovostiMira»Статистика показів товарних інформерів системи «NovostiMira»

Використання текстів, фото и відеоматеріалів, які розміщені на даному сайті, дозволено за умови посилання на сайт novostimira.com.ua